Dzień Edukacji Narodowej

DEN Z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej składamy gronu pedagogicznemu i pracownikom oświaty życzenia pomyślności w codziennej, sumiennej i odpowiedzialnej pracy z młodzieżą oraz zdrowia i szczęścia w życiu osobistym.

PIOSENKA DLA NAUCZYCIELA
Kto zawsze ma na twarzy słońce,

I spokojny, miły głos?

Kto odpowiedzi zna tysiące,

Na męczących pytań stos?

Kto urwisowi da cukierka?

I kto zabaw wiele zna?

Tak – to jest nasza pani Nauczycielka

Dla niej piosenka ta!

REF: Nauczyciel dobrze wie,

Jak wesoło uczyć się!

Nauczyciel dobrze wie,

Że nauka to zabawna sprawa!

Nauczyciel dobrze wie

Ile w głowie zmieści się!

Nauczyciel dobrze wie,

Że nauka to jest super sprawa!

 

Kto mnie nauczył liter pierwszych

Bym je w słowa składać mógł?

I kto mi czyta setki wierszy

I bajeczek dzień po dniu?

Kto w każdej chwili zagra w berka?

I na nudę sposób ma

Tak – to jest nasza pani Nauczycielka

Dla niej piosenka ta!

REF: Nauczyciel dobrze wie,

Jak wesoło uczyć się!

Nauczyciel dobrze wie,

Że nauka to zabawna sprawa!

Nauczyciel dobrze wie

Ile w głowie zmieści się!

Nauczyciel dobrze wie,

Że nauka to jest super sprawa! /BIS


Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

Inauguracja roku szkolnego odbędzie się 1 września (wtorek), o godz. 8.00 dla Szkoły Podstawowe oraz Gimnazjum.


Podręczniki szkolne

Wykaz podręczników >>>

ERASMUS+

g ERASMUS+ 
MULTIMEDIA GAMES FOR INCLUSION
NAUCZANIE POPRZEZ GRY MULTIMEDIALNE


    We wrześniu 2014 roku Zespół Szkół w Cewicach
przystąpił do realizacji projektu unijnego Erasmus +  Multimedia Games for Inclusion – Nauczanie poprzez gry multimedialne. Szkoły  z naszej Gminy, które wyraziły chęć współpracy w projekcie to: Szkoła Podstawowa w Maszewie i Zespół Szkolno  – Przedszkolny w Siemirowicach.
 Unijnymi partnerami projektu są: Hiszpania, Włochy, Portugalia i Turcja.
    Projekt  ma na celu zainicjowanie wspólnych działań wśród szkół europejskich do efektywnego badania wpływu gier video na zaangażowanie w naukę. Celem projektu jest również promowanie stosowania innowacyjnych strategii i rozwiązań dla edukacji poprzez skuteczne korzystanie z gier video, poznanie przez nauczycieli narzędzi do motywowania uczniów do aktywnego uczestnictwa w zajęciach edukacyjnych i przede wszystkim zwalczanie niepowodzeń szkolnych, a w efekcie przedwczesnego zakończenia kształcenia obowiązkowego.
    Nieodzownym elementem projektu są spotkania międzynarodowe mające na celu koordynację i sprawną organizację zamierzonych przedsięwzięć. Pierwsze odbyło się w dniach 9 -12 II w Algemesi w Hiszpanii gdzie prezentowano podstawowe założenia projektu, wypracowano główne założenia projektu, dokonano wyboru gier oraz ustalono kolejne działania.
    Kolejne robocze spotkanie miało miejsce  w dniach 12 – 14 V w ZS w Cewicach – gościliśmy uczestników projektu z Turcji, Włoch, i Hiszpanii. Praca zespołów obejmowała: prezentację i omówienie zasadności wyboru gier multimedialnych proponowanych przez każdego z partnerów projektu oraz sposób zamieszczania tych gier na stronach internetowych.
    W ramach wymiany doświadczeń zagraniczni goście wraz z Dyrektorem ZS w Cewicach, Iwoną Mielewczyk oraz  koordynatorem - Iwoną Dołębską spotkali się z Wójtem Gminy Cewice.  W celach krajoznawczych zwiedzali Lębork, Szymbark i Gdańsk.
Kolejna wizyta robocza w ramach projektu planowana jest jesienią 2015r w Portugalii.Erasmus+


Dzień Dziecka w Gdyni

Uczniowie II i III klasy byli na wycieczce w Gdyni. W programie było wiele atrakcji; m.in. spektakl teatralny w Teatrze Miejskim pt. "Królowa Śniegu". Po spotkaniu w krainie śniegu dzieci zwiedziły Akwarium Gdyńskie, gdzie mogły zobaczyć niezwykłe gatunki ryb, płazów i gadów pochodzących z różnych rejonów świata.  Ciekawym punktem programu był rejs pirackim galeonem DRAGON po porcie. Niektórzy po raz pierwszy weszli na pokład, doznali bujania na fali i zobaczyli jak wygląda port oraz ląd od strony morza. Ponieważ pogoda tego dnia dopisała, z przyjemnością spędziliśmy czas na Skwerze Kościuszki. Był czas na lody i zakup pamiątek. Wycieczkę zakończyliśmy wizytą w McDonald’s, na którą dzieci czekały cały dzień. Późnym popołudniem, zadowoleni i pełni wrażeń, wróciliśmy do domu.


Zakończenie roku szkolnego

Zakończenie roku szkolnego 2014/2015
w budynku Gimnazjum ul. Witosa 65
26.06.2015
  • o godz. 9.00 dla uczniów Gimnazjum
  • o godz. 10.30 dla „0” i klas I – VI SP

APEL PODSUMOWUJĄCY

zs APEL PODSUMOWUJĄCY AKTYWNOŚC UCZNIÓW W  KONKURSACH I INNYCH DZIAŁANIACH W ROKU SZKOLNYM 2014/2015

Dnia 23 czerwca odbył się apel podsumowujący prace dodatkową uczniów – udział w konkursach, projektach, wolontariacie, działalności na rzecz szkoły i środowiska.
Dyrektor szkoły p. Iwona Mielewczyk uroczyście wręczyła wyróżnionym uczniom dyplomy i nagrody rzeczowe. Zarówno gimnazjaliści jak i uczniowie ze szkoły podstawowej licznie uczestniczyli w różnego rodzaju działaniach.  Na szczególne uznanie zasługują uczniowie ze 100% frekwencją w roku szkolnym 2014/2015: Joanna Gembel klasa IIB gimnazjum, Anita Reglińska – klasa IIIB gimnazjum oraz Tomasz Wejer – klasa III SP
Wszyscy uczniowie naszej społeczności systematycznie zbierali nakrętki (na wózek inwalidzki dla niepełnosprawnego chłopca), makulaturę, elektrośmieci – w nagrodę każdy z nich otrzymał słodki upominek, a najbardziej zaangażowani – atrakcyjne nagrody.


Świat klocków LEGO

sp W piątek 12 czerwca grupa dzieci uczęszczających do szkolnej świetlicy oraz klasa Ib odwiedziła największą w Polsce wystawę klocków LEGO. Atrakcji było wiele. Dzieci miały okazję oglądać wspaniałe budowle z klocków. Wiele z eksponatów dawało możliwość interaktywnej zabawy. Ogromne wrażenie na wszystkich uczestnikach zrobiła 11 metrowa replika statku Titanic. Dzieci mogły samodzielnie skonstruować swoje budowle podczas zabawy w kąciku z klockami. Zabawa była doskonała i przeniosła uczestników w świat wyobraźni i fantazji.

Dzień Mamy i Taty w zerówce

p Uroczyste obchody Dnia Mamy i Taty odbyły sie w dwóch grupach zerówki. Uroczystość rozpoczęła się tradycyjnym polonezem. Dzieci śpiewały, recytowały wiersze oraz tańczyły. Zostały za to nagrodzone wielkimi brawami. Po części oficjalnej dzieci z rodzicami bawili się podczas różnorodnych konkursów i zawodów. Następnie wszyscy częstowali się słodkościami i napojami przygotowanymi przez rodziców.
Wychowawcy
nowe obrazy w galerii

ostatnio dodane

Comenius

archiwumkanał RSS


©2009 stara wersja
©2015 Zespół Szkół w Cewicach
84-312 Cewice
ul. W. Witosa 65
tel/fax 598613248
 •Editorial Team : M. Gembel , L.Łunecki
Photo by M. Wisniewski   Design by Leszek Łunecki  •