Dzień Edukacji Narodowej

DEN Z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej składamy gronu pedagogicznemu i pracownikom oświaty życzenia pomyślności w codziennej, sumiennej i odpowiedzialnej pracy z młodzieżą oraz zdrowia i szczęścia w życiu osobistym.

PIOSENKA DLA NAUCZYCIELA
Kto zawsze ma na twarzy słońce,

I spokojny, miły głos?

Kto odpowiedzi zna tysiące,

Na męczących pytań stos?

Kto urwisowi da cukierka?

I kto zabaw wiele zna?

Tak – to jest nasza pani Nauczycielka

Dla niej piosenka ta!

REF: Nauczyciel dobrze wie,

Jak wesoło uczyć się!

Nauczyciel dobrze wie,

Że nauka to zabawna sprawa!

Nauczyciel dobrze wie

Ile w głowie zmieści się!

Nauczyciel dobrze wie,

Że nauka to jest super sprawa!

 

Kto mnie nauczył liter pierwszych

Bym je w słowa składać mógł?

I kto mi czyta setki wierszy

I bajeczek dzień po dniu?

Kto w każdej chwili zagra w berka?

I na nudę sposób ma

Tak – to jest nasza pani Nauczycielka

Dla niej piosenka ta!

REF: Nauczyciel dobrze wie,

Jak wesoło uczyć się!

Nauczyciel dobrze wie,

Że nauka to zabawna sprawa!

Nauczyciel dobrze wie

Ile w głowie zmieści się!

Nauczyciel dobrze wie,

Że nauka to jest super sprawa! /BIS


Wybieram rzemiosło

Wybieram rzemiosłoDnia 17 lutego 2017 r. w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie uczniów klas III gimnazjum z dyrektorem Powiatowego Cechu Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Lęborku, p. Renatą Kępińską.
Młodzież obejrzała fim pt. "Wybieram rzemiosło", prezentujący zawody rzemieślnicze.
Ponadto pani dyrektor przedstawiła uczniom rożne formy kształcenia, które umożliwiają zdobycie zawodu rzemieślnika.
Na zakończenie spotkania, każdy z uczniów otrzymał ulotkę informacyjną.
Katarzyna Groth


Piłka ręczna dziewcząt

Piłka ręczna dziewczątMistrzynie Powiatu w Piłce Ręcznej (było ciężko ale to My wygraliśmy)


Mistrzostwa Gminy w Mini Siatkówce

Mistrzostwa Gminy w Mini SiatkówceMistrzowie gminy w mini siatkówce w obecności dyrektora szkoły i opiekuna.


DZIEŃ KOTA w grupie Biedronek

Dzień Kota w grupie BiedronekSą puszyste, mięciutkie, mruczą, miauczą, łaszą się. Są rasowce, salonowce, dachowce, bywają też bezdomne. Kto? Oczywiście koty.
W piatek, 17 lutego dzieci z grupy najmłodszej "Biedronki"  obchodziły nietypowe święto – Światowy Dzień Kota. Spotkanie rozpoczęło się wspólną zabawą, przy znanej wszystkim piosence ”Uciekaj myszko do dziury”. Dzieci z zainteresowaniem oglądały ilustracje różnych kotów, nadając im imiona, rozwiązywały zagadki, słuchały wiersza ” Kotek”, aktywnie uczestniczyły w zabawie w formie opowieści ruchowej miaucząc, robiąc koci grzbiet i  mrucząc. Przedszkolakom dużo radości sprawiły  wykonanie pracy plastycznej, każdy musiał swojego kotka "ubrać" w futerko.
Katarzyna Skrzyńska-Gołąb


Dzień Babci i Dziadka w Zerówce

Dzień Babci i Dziadka w ZerówceTegoroczna uroczystość dla dziadków odbyła sie z lekkim opóźnieniem. Dopiero 16.02.2017r. dzieci z oddziału przedszkonego- "zerówka" gr.II recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły przy muzyce. Przedstawiły krótką scenkę "Zielony Kapturek", wręczyły upominki i zaprosiły na słodki poczęstunek. Dużo radości sprawiły dziadkom wspólne zabawy i tańce. Na zakończenie uroczystości wszyscy stanęli do pamiątkowego zdjęcia.
Wychowawca: Bernadeta Stukan


Dyskoteka walentynkowa

Dyskoteka Walentynkowa15 lutego Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole dyskotekę walentynkową. Uczniowie szkoły podstawowej klas IV –VI oraz gimnazjum licznie przybyli, aby wspólnie spędzić czas. Dobra muzyka i wspaniała atmosfera sprawiły, że zarówno uczniowie, jak i nauczyciele bawili się wyśmienicie. Na wysoką frekwencję wpłynął fakt, iż szkoła  zorganizowała po dyskotece dowozy uczniów do ich miejsc zamieszkania.W opiece nad wracającymi do domów czuwali rodzice gimnazjalistów, którym bardzo dziękujemy za pomoc.  Doskonała zabawa i mile spędzony czas na długo zostaną w naszej pamięci :)
Opiekun SU – D. Lange


Konkurs Recytatorsko–Plastyczny

Konkurs recytatorskiV Wojewódzki Konkurs Recytatorsko–Plastyczny  
Poezji Władysława Broniewskiego
pt. „Ty poezjo, pierwsza wznieć iskrę i na skrzydłach nas nieś„
W czwartek 16 lutego 2017 r. o godzinie 14 w siedzibie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Słupsku odbył się V Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji Władysława Broniewskiego. Naszą szkołę godnie reprezentował uczeń kl VI - ADRIAN LEWANDOWSKI
recytując wiersz „BALLADY I ROMANSE”. Adrian wśród dużej liczby uczestników został wyróżniony otrzymując trzecie miejsce. To dla nas ogromny zaszczyt, jeszcze raz gratulujemy.
opiekun - Jolanta Mielewczyk


Królik gościem na lekcji biologii

Królik na lekcjiUczeń klasy IC Kacper Filipiak pasjonat i hodowca królików przedstawił nam na lekcji biologii swoje nietuzinkowe zainteresowania królikami. Zapoznał uczniów w jaki sposób można  założyć hodowlę królików, jak należy o nie dbać, jakie mają wymagania, w jaki sposób się odżywiają. Przedstawił w formie albumu rasy hodowlanych królików. Zaprezentował również jednego z  przedstawicieli swojej hodowli – rasę kalifornijską. Kacper zainteresował  swoją pasją pozostałych uczniów.
Dorota Długa


ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA U ŻABEK

Dzień Kota17 lutego przypada Światowy Dzień Kota. Z tej oto okazji tematyka zajęć przedszkolaków z grupy Żabek obejmowała między innymi właśnie to zwierzątko. Dzieci wysłuchały zagadek oraz wierszyków związanych z kotem. Ustaliliśmy sobie, jakie cechy posiada kot i co najlepiej lubi robić.Po zabawach przyszedł czas na pracę plastyczną, oczywiście z kotem w roli głównej. Dzień miał na celu nie tylko podsumowanie informacji o tym pospolitym zwierzęciu domowym, ale także po raz kolejny w tym roku kształtowanie empatii wobec naszych czworonożnych przyjaciół.
„Kto posiada kota, nie musi się obawiać samotności.” Daniel Defoe
Wychowawca Aleksandra Wojciechowska


Dokarmiamy ptaki

Dokarmiamy ptakiZima nas nie opuszcza, a ptaków szukających pożywienia mnóstwo. Wychowankowie świetlicy szkolnej z wychowawcami przygotowali na zajęciach karmę dla ptaków, po czym wraz z gimnazjalistami i uczniami szkoły podstawowej, podczas spaceru do parku zawiesiliśmy karmę na drzewach.


DZIEŃ BABCI I DZIADKA U ŻABEK

Dzień Babci i Dziadka14 lutego 2017 roku przedszkolaki z grupy Żabek gościły u siebie bardzo ważnych gości. Walentynkowe święto połączone zostało z Dniem Babci i Dziadka, zatem miłości tego dnia ze strony wnucząt nie zabrakło. Uroczystość dała naszym gościom wiele ciepła i radości. Wnuczęta mogły pokazać, jak ważni są w ich życiu dziadkowie. Ręcznie robiony upominek, piosenka, wierszyk – na tę okazję każdy prezent jest dobry. Ważne, że całe zorganizowane  przyjęcie było podarunkiem od serca, bo takie najbardziej cenią sobie Babcie i Dziadkowie. Po części artystycznej dziadkowie z wnukami zasiedli do poczęstunku. W trakcie przyjęcia zostali zaproszeni do wspólnej zabawy. Uśmiechom nie było końca. Szczęśliwe
i rozpromienione twarze Babć i Dziadków były dowodem na to, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnuczętami.
Wychowawca Aleksandra Wojciechowska


Dzień Pizzy

Dzień PizzyDzień Pizzy w grupie "Biedronek"
9 lutego na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pizzy. Warto uczcić to święto w należyty sposób, dlatego w piątek sala Maluszków zamieniła się we włoską pizzerię. Przedszkolaki bawiąc się w kucharzy przygotowały prawdziwą pizzę. Od samego rana czekała ich ciężka praca, najpierw rozbijanie i uklepywanie ciasta na płaski placek. Następnie wszyscy z wielkim zaangażowaniem nakładali kolejne produkty na ciasto. Oczywiście nie mogło się odbyć bez wcześniejszej degustacji przygotowanych składników. Gdy wszystko było już gotowe, kulinarne dzieła trafiły do piekarnika. Z wielką niecierpliwością przedzkolaki czekały aż pizza się upiecze, zapach rozchodził sie po całym przedszkolu. Wreszcie nadeszła oczekiwana przez wszystkich chwila – poczęstunek. "Biedroneczki" z wielkim apetytem próbowały własnoręcznie przygotowanej pizzy. Dzieci zgodnie stwierdziły, że własnoręcznie zrobiona pizza jest o wiele zdrowsza i smaczniejsza.
Katarzyna Skrzyńska-Gołąb


nowe obrazy w galerii

ostatnio dodane

Comenius

archiwumkanał RSS


©2009 stara wersja
©2015 Zespół Szkół w Cewicach
84-312 Cewice
ul. W. Witosa 65
tel/fax 598613248
 •Editorial Team : M. Gembel , L.Łunecki
Photo by M. Wisniewski   Design by Leszek Łunecki  •