Dzień Edukacji Narodowej

DEN Z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej składamy gronu pedagogicznemu i pracownikom oświaty życzenia pomyślności w codziennej, sumiennej i odpowiedzialnej pracy z młodzieżą oraz zdrowia i szczęścia w życiu osobistym.

PIOSENKA DLA NAUCZYCIELA
Kto zawsze ma na twarzy słońce,

I spokojny, miły głos?

Kto odpowiedzi zna tysiące,

Na męczących pytań stos?

Kto urwisowi da cukierka?

I kto zabaw wiele zna?

Tak – to jest nasza pani Nauczycielka

Dla niej piosenka ta!

REF: Nauczyciel dobrze wie,

Jak wesoło uczyć się!

Nauczyciel dobrze wie,

Że nauka to zabawna sprawa!

Nauczyciel dobrze wie

Ile w głowie zmieści się!

Nauczyciel dobrze wie,

Że nauka to jest super sprawa!

 

Kto mnie nauczył liter pierwszych

Bym je w słowa składać mógł?

I kto mi czyta setki wierszy

I bajeczek dzień po dniu?

Kto w każdej chwili zagra w berka?

I na nudę sposób ma

Tak – to jest nasza pani Nauczycielka

Dla niej piosenka ta!

REF: Nauczyciel dobrze wie,

Jak wesoło uczyć się!

Nauczyciel dobrze wie,

Że nauka to zabawna sprawa!

Nauczyciel dobrze wie

Ile w głowie zmieści się!

Nauczyciel dobrze wie,

Że nauka to jest super sprawa! /BIS


Wycieczka do Kościerzyny

Wycieczka do KościerzynyUczniowie uczący się j. kaszubskiego w dniu 17.05.2016 byli na wycieczce w Kościerzynie. Zwiedzali rynek oraz wysłuchali opowieści o Remusie i zrobili sobie zdjęcie przy jego rzeźbie „Remus ze swoją karą (taczką). Następnie udaliśmy się do Muzeum Kolejnictwa, gdzie odbyła się lekcja historii o kolei. Dzieci obejrzały stare lokomotywy i wagony. Na zakończenie pojechaliśmy nowoczesnym pociągiem z Kościerzyny do Somonina.

J. Madej


Konkurs plastyczny - Szafa Sabinki

 Konkurs plastyczny - Szafa SabinkiW dniach 12. i 17. maja dzieci z grup „zerówki” wzięły udział w  Ogólnopolskim Logopedycznym Konkursie Plastycznym. Temat XXIII edycji brzmiał „Szafa Sabinki”, a jego celem  było rozbudzenie plastycznej i językowej twórczości u dzieci, szczególnie tych z trudnościami w mówieniu, prezentacja swoich umiejętności, zdolności plastycznych oraz wspólna praca dziecka i nauczyciela.     Pod czujnym okiem wychowawczyń  Bernadety Stukan i Bożeny Buni oraz logopedy Alicji Wieczorek powstało prawie 30 „szaf” pełnych wspaniałych ubrań. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w czerwcu. Trzymamy kciuki za naszych małych artystów!

Alicja Wieczorek


GMINNY KONKURS RECYTATORSKI

Gminny Konkurs RecytatorskiDnia 18 maja 2016 w Zespole Szkół w Cewicach odbył się Gminny Konkurs Recytatorski pod hasłem: „Poezja wiosną”. Wzięli w nim udział uczniowie klas I-III szkól podstawowych naszej gminy. Swój udział w zmaganiach recytatorskich zgłosiło 15 uczestników z Łebuni, Siemirowic , Maszewa i Cewic. Uczestnicy recytowali wiersze z zakresu literatury dziecięcej. Ocenie podlegał dobór repertuaru do możliwości wykonawczych uczestnika, interpretacja utworu oraz ogólny wyraz artystyczny. Po przesłuchaniu wszystkich uczestników  jury  przyznało następujące miejsca:


- w kategorii klas pierwszych:
1. miejsce: Krzysztof Jereczek ( SP Maszewo)
2. miejsce: Julia Gliniecka  ( SP Siemirowice)
3. miejsce: Monika Szwarc ( SP Cewice)

- w kategorii klas drugich:
1. miejsce: Antonina Reszkowska ( SP Siemirowice)
2. miejsce: Dagmara Linsztedt ( SP Cewice) oraz Wiktoria Rogalska ( SP Maszewo)

- w kategorii klas trzecich
1. miejsce: Katarzyna Lewnau ( SP Siemirowice)
2. miejsce: Zuzanna Jopkiewicz ( SP Cewice)
3. miejsce: Marta Brzezińska ( SP Maszewo).

Gratulujemy  zwycięzcom i zachęcamy wszystkie dzieci  do licznego udziału
 w przyszłym roku szkolnym.

Organizatorem konkursu był Zespół Szkół w Cewicach przy współpracy z GCK Cewice.


                                                                                     Nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej:

Bożena Romanowska
Mirosława Kalinowska
Teresa Sułkowska
Magdalena Matusiak


Czytamy H. Sienkiewicza

 

Czytamy Sienkiewicza - ustanowienie rekorduW dniu 5. 05. 2016 r. uczniowie Zespołu Szkół w Cewicach brali udział w Ustanawianiu Rekordu Polski „JAK NAJWIĘCEJ OSÓB CZYTA JĄCYCH WSPÓLNIE H. SIENKIEWICZA” Akcja została zorganizowana w roku Henryka Sienkiewicza w ramach obchodów 170. rocznicy urodzin noblisty, 100. rocznicy śmierci oraz 50-lecia powstania Muzeum Henryka w Woli Okrzejskiej. Punktualnie o godz. 10.00 79 uczniów wraz z 4 nauczycielami w obecności świadków z zewnątrz przeczytało fragment „Potopu”. Celem przedsięwzięcia jest propagowanie czytelnictwa oraz twórczości wybitnego pisarza.

 


Konkurs -Żyj smacznie i zdrowo-gotowanie na ekran

 Żyj smacznie i zdrowo-gotowanie na ekranie  Dnia 26.04.2016r. w ramach tygodnia profilaktycznego odbył się konkurs pt.”Żyj smacznie i zdrowo-gotowanie na ekranie” w którym brali  udział przedstawiciele klasy II gimnazjum.Konkurs był podzielony na część praktyczną,podczas której wybrani uczniowie mieli przygotować i zaprezentować danie na zimno i przystawkę. Młodzież wykazała się w tej konkurencji pomysłowością oraz zdolnością kulinarną. Jury miałą naprwdę ciężki  orzech do zgryzienia,ponieważ potrawy były coraz smaczniejsze.Część teoretyczna zaś obejmowała: pytania o zdrowym odżywianiu,  kalambury,układanie piramidy żywnościowej oraz rozwiązywanie rebusa. Uczniowie i tu  udowodnili,że zdrowe odżywianie nie jest dla nich tajemnicą. Wszystkim tym konkurencjom przyglądali się uczniowie klasy II i III szkoły podstawowej.Mieli oni również możliwość ocenienia zdolności młodych kucharzy poprzez degustacje dań.Po podliczeniu punktów okazało się,że pierwsze miejsce zajeli uczniowe klasy II B,drugie miejsce klasa II C,trzecie-II D i czwarte-IIA.
   Serdecznie gratuluję  zwycięzcom oraz dziękuję wszystkim za bardzo duże zaangażowanie.
 mgr I.Szymlek


Gminny Konkurs Piosenki Dziecięcej

Gminny Konkurs Piosenki  DziecięcejDnia 27.04. w oddziale Przedszkolnym odbył się Gminny Konkurs Piosenki  Dziecięcej "Wiosenne śpiewanie".
Laureaci konkursu to:
dzieci młodsze:
I m. Amelia Fent -Cewice
II m. Aleksandra Wyrzykowska -Cewice i Krystian Harthun - Przeryte
III m. Jaś Bizewski -Łebunia

Dzieci starsze:
I m. Martyna Sobolewska - Maszewo
II m. Barbara Leik - Przeryte
III m Maja Dybowska - Łebunia
Nagroda specjalna trafiła do Martyny Sobolewskiej.
Każde dziecko biorące udział w konkursie otrzymało pamiątkowy dyplom oraz nagrody.
B.Bunia B, Stukan


Od dziewczynki do kobiety

Od dziewczynki do kobiety21 kwietnia 2016r. w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie uczennic klas II PG z p. położną p. Żanetą Szymańską
Temat spotkania: ,, Od dziewczynki do kobiety ".
Kameralna atmosfera sprzyjała rozmowom na tematy dotyczące zdrowia kobiety, dojrzewania i  higieny.
Dziewczęta z zaciekawieniem wysłuchały wykładu przedstawionego w rzetelny i przystępny sposób.


TYDZIEŃ PROFILAKTYKI - W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUC

W DNIACH 25 – 29 KWIETNIA 2016r.  ODBĘDZIE SIĘ TYDZIEŃ PROFILAKTYKI „W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH.” program

Pokaz tańca towarzyskiego Tydzień ProfilaktykiPokaz tańca towarzyskiego Tydzień ProfilaktykiTydzień Profilaktyki


Listy dla Ziemi

Listy do ZiemiW tym roku po raz kolejny uczniowie szkoły podstawowej ZS Cewice wzięli udział w akcji „Listy dla Ziemi”.  Polega ona na pisaniu przez młodych ludzi  listów na wykonanym z makulatury papierze. W listach dzieci namawiają dorosłych do działań proekologicznych. W poprzednich latach głównym tematem listów była gospodarka odpadami i recykling, palenie śmieci w piecach domowych oraz problematyka niskiej emisji. Kolejna edycja była poświęcona ograniczeniu ilości śmieci oraz ekokonsumpcjonizmowi. W 2016 roku uczniowie pisali listy dotyczące m.in. niskiej emisji. 
    Uczniowie klas IV – VI w listach przekazywali proste informacje merytoryczne o działaniach, które można podjąć w każdym domu, np. o segregacji śmieci. Podejmowali oni zagadnienia ochrony powietrza, gospodarki odpadami, ochrony zwierząt i szerzenia wiedzy na temat wpływu zachowań człowieka na otaczające środowisko. Najciekawsze listy pokazano na gazetce szkolnej na korytarzu głównym.
      Mamy nadzieję, że dzieci wspólnie z dorosłymi podejmą działania opisane w listach i tym samym wszyscy przyczynią się do ochrony środowiska. Ziemia to nasze wspólne dobro – dbajmy o nią razem!


wywiadówka

Zebranie z rodzicami uczniów kasa IV - VI oraz gimnazjum dla odbędzie się 25.04.2016


Akcja - Sadzenie Lasu

Akcja sadzenia lasuDnia 08.04.2016r. uczniowie klasy I gimnazjum i III klasa  podstawówki uczęstniczyli pod opieką Pani Teresy Sułkowskiej i Izabeli Szymlek w akcji sadzeni lasu zorganozowanej przez Nadleśnictwo w Cewicach.Akcję otworzyła i zaprosiła do sadzenia Pani   Elżbieta Popiel-Nadleśniczy Nadleśnictwa Cewice. Sadzenie lasu odbyło się pod hasłem "Las zaprasza". Wspólnie posadziliśmy ok. 6 tysięcy sadzonek sosny zwyczajnej (pinus sylvestris). Były to sadzonki 1-letnie, do ich posadzenia wykorzystano więc narzędzie zwane "kosturem".Uczniowie po tak wyczerpującymzajęcia  mieli możliwość upieczenia  kiełbaski na ognisku,zjedzeniu przepysznej zupy grochowej,wypiciu ciepłej herbatki oraz zjedzeniu słodkiego pączusia . Leśniczy wręczył za udział przy sadzeniu drzewek w ramach podziękowania pamiątkowe breloczki wszystkim dzieciom. Na koniec zrobiliśmy  wspólną fotografię i  zmęczone, ale zadowolone dzieciaki wróciły do szkoły.
Serdecznie dziękujemy leśniczym Nadleśnictwa Cewice za wspaniałą lekcję przyrody.


Lista dzieci zakwalifikowanych do przedszkola

Drodzy Rodzice
Lista dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych nie jest równoznaczna z listą dzieci przyjętych i nieprzyjętych. Kolejne listy dzieci kontynuujących uczęszczanie do przedszkola oraz nowo przyjętych na rok szkolny 2016/2017 zostaną wywieszone zgodnie z harmonogramem 25.kwietnia 2016r. Jednocześnie bardzo prosimy o pisemne potwierdzenie woli przyjęcia dziecka zakwalifikowanego do przedszkola. (gotowe druki znajdują się w sekretariacie szkoły ul. W. Witosa 65)
LISTA DZIECI ZAKWALIFIKOWANYCH DO PRZEDSZKOLA PUBLICZNEGO W CEWICACH ROK SZKOLNY 2016/2017

Lp.Nazwisko i imię

1. Bonemberg Franciszek
2. Dawidowski Cezary
3.Formela Kaja
4. Jóźwikowska Kaja
5.Kunicki Wojciech
6.Linkiewicz Maja
7.Lubiński Błażej
8.Łaczmański Bartosz
9.Łaczmański Mateusz
10.Mleczek Tymoteusz
11.Młyński Adam
12.Połoński Tadeusz
13.Solski Sylwester
14.Stukan Aleksander
15.Walkusz Kamil
16.Zdziebko Łukasz


nowe obrazy w galerii

ostatnio dodane

Comenius

archiwumkanał RSS


©2009 stara wersja
©2015 Zespół Szkół w Cewicach
84-312 Cewice
ul. W. Witosa 65
tel/fax 598613248
 •Editorial Team : M. Gembel , L.Łunecki
Photo by M. Wisniewski   Design by Leszek Łunecki  •