Dzień Edukacji Narodowej

DEN Z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej składamy gronu pedagogicznemu i pracownikom oświaty życzenia pomyślności w codziennej, sumiennej i odpowiedzialnej pracy z młodzieżą oraz zdrowia i szczęścia w życiu osobistym.

PIOSENKA DLA NAUCZYCIELA
Kto zawsze ma na twarzy słońce,

I spokojny, miły głos?

Kto odpowiedzi zna tysiące,

Na męczących pytań stos?

Kto urwisowi da cukierka?

I kto zabaw wiele zna?

Tak – to jest nasza pani Nauczycielka

Dla niej piosenka ta!

REF: Nauczyciel dobrze wie,

Jak wesoło uczyć się!

Nauczyciel dobrze wie,

Że nauka to zabawna sprawa!

Nauczyciel dobrze wie

Ile w głowie zmieści się!

Nauczyciel dobrze wie,

Że nauka to jest super sprawa!

 

Kto mnie nauczył liter pierwszych

Bym je w słowa składać mógł?

I kto mi czyta setki wierszy

I bajeczek dzień po dniu?

Kto w każdej chwili zagra w berka?

I na nudę sposób ma

Tak – to jest nasza pani Nauczycielka

Dla niej piosenka ta!

REF: Nauczyciel dobrze wie,

Jak wesoło uczyć się!

Nauczyciel dobrze wie,

Że nauka to zabawna sprawa!

Nauczyciel dobrze wie

Ile w głowie zmieści się!

Nauczyciel dobrze wie,

Że nauka to jest super sprawa! /BIS


Wycieczka klas pierwszych gimnazjum

Wycieczka klas I gimnazjumDnia 04.10 2016 roku uczniowie klas pierwszych naszego gimnazjum uczestniczyli w wycieczce do Centrum Nauki
EXPRYMENT w Gdyni. Organizatorkami wyjazdu były p.Dorota Długa (wych. klasy Ib), p. Katarzyna Cybula (wych. kl. Ia), p.Dorota Łunecka (wych. kl. Ic). Głównym celem wyjazdu było pobudzenie kreatywności i ciekawości świata, ale przede wszystkim integracja naszych podopiecznych.
Uczniowie mieli okazję obejrzeć interaktywną wystawę, która miejmy nadzieję porwała ich w fascynującą podróż do świata nauki, bez względu na zainteresowania. Podczas zwiedzania kompleksu wszystko można było sprawdzić osobiście bez obawy, że coś się popsuje lub nie zadziała. Dlatego też nasi uczniowie z wielką ochotą konstruowali, wprawiali w ruch skomplikowane mechanizmy, poznawali działanie przeróżnych machin. Wielu z naszych uczniów miało okazje być tam już nie pierwszy raz, jednak stwierdzili, że zawsze chętnie tu przyjeżdżają, bo to świetna zabawa połączona z tajnikami wiedzy technicznej, ale przede wszystkim czują się swobodnie w tym miejscu.
Był to nasz pierwszy wyjazd i na pewno nie ostatni. Wszyscy świetnie go wspominamy i czekamy na kolejne wspólne wypady.
Pozdrawiamy - SZALENI NAUKOWCY!


Dzień Edukacji Narodowej

DEN14 października w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie klas 1 - 3 pod kierunkiem swoich wychowawczyń przygotowali krótki występ artystyczny. Prezentowane były piosenki, tańce i wiersze. Następnie, w ramach podziękowania za trud wychowania, przedstawiciele SU na ręce Pani dyrektor i wicedyrektor wręczyli kwiaty i złożyli życzenia.
Uroczystą i bardzo oczekiwaną chwilą było ślubowanie. Wprowadzono poczet sztandarowy i odśpiewano hymn państwowy. Pierwszaki ślubowały uroczyście: być pilnymi i obowiązkowymi uczniami, miłymi i dobrymi kolegami, zachowywać się w szkole i poza nią nienagannie oraz uczyć się tak, aby w przyszłości wyrosnąć na mądrych i uczciwych ludzi. Podniosłym momentem był obrzęd pasowania na ucznia. Dokonała tego symbolicznym ołówkiem Pani dyrektor, przyjmując pierwszoklasistów do grona szkolnej społeczności. Następnie popłynęły życzenia. Do pierwszaków zwrócili się ich starsi koledzy, którzy dodali otuchy i życzyli powodzenia w karierze szkolnej. Pani dyrektor życzyła pierwszakom, aby zawsze były dumą nie tylko swoich rodziców, ale również dumą szkoły i ojczyzny. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy i upominki.


16. DZIEŃ PAPIESKI

16 października w kościele parafialnym pw. Wniebowzięcie NMP w Cewicach po Mszy św., którą sprawował ks. wikary Daniel Szczepańczyk, młodzieżowy zespół teatralny z Zespołu Szkół w Cewicach z okazji „Dnia Papieskiego”, wystąpił ze znakomitym przedstawieniem przybliżającym postać Ojca Świętego – Jana Pawła II. Zostało ono przygotowane przez p. Jolantę Mielewczyk i ks. wikarego D. Szczepańczyka.
„Aktorzy” w spektaklu zaprezentowali wspomnienia osób, które bezpośrednio miały kontakt z Janem Pawłem II, jak i z okresu, kiedy nie był jeszcze Papieżem. Przedstawienie w znaczący sposób przybliżyło postać Ojca Świętego i zgromadzonym parafianom bardzo się spodobało. Z tego tytułu zostało nagrodzone rzęsistymi oklaskami. Również serdeczne podziękowanie grającej młodzieży w spektaklu, złożył ks. proboszcz Jerzy Kąkol, zaś ks. Daniel każdego „aktora” obdarował słodkim upominkiem. Gratulacje z udanego występu.


KOGEL MOGEL

Kogel mogel1. października jest w Międzynarodowym Dniem Osób Starszych, dlatego w tym dniu odwiedziliśmy podopiecznych Domu Seniora Magnolia w Lęborku. Wcześniej razem z rodzicami i p. T. Sułkowską przygotowaliśmy stroje i scenografię do przedstawienia "Stoi domek". Po spotkaniu z podopiecznymi DS pojechaliśmy z naszym teatrzykiem na oddział dziecięcy w SPS ZOZ w Lęborku, gdzie przywitali nas mali pacjenci ze swoimi rodzicami. Spotkaliśmy się z ciepłym przyjęciem oraz uśmiechem zarówno personelu, jak i dzieci. Nie zabrakło wzruszeń. Wizyty w tych dwóch placówkach uświadomiły nam, że obok nas żyją starsi, samotni lub chorzy ludzie, a każde odwiedziny są dla nich świętem. Uśmiech na twarzach oglądających występy dał nam - młodym artystom energię i zadowolenie. W drodze powrotnej do domu planowaliśmy następne spotkania. Padało wiele pomysłów i propozycji wartych przemyślenia.
Z naszym spektaklem byliśmy także u młodszych koleżanek i kolegów z naszego przedszkola. Po występie przeprowadziliśmy quiz z nagrodami. Projekt KOGEL MOGEL został dofinansowany w ramach Funduszu AKUMULATOR SPOŁECZNY, ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz Gminy Cewice.
Uczniowie IV klasy: Zuzanna Jopkiewicz, Paweł Kruk, Robert Kotłowski, Patryk Łysakowski, Klaudia Szmidtke, Natalia Tarsia i Antek Żukowski


Festiwal kolorów

DFestiwal kolorównia 12.10.16. klasa II B realizowała projekt pt.: „Festiwal kolorów”. Tego dnia uczniowie brali udział w zorganizowanych konkurencjach, a najważniejsze w tym czasie było obrzucanie się kolorowymi proszkami „Holi”. Wszyscy bawili się fantastycznie. Na końcu wychowawczyni zrobiła uczniom pamiątkowe zdjęcie.
Oliwia Wożniak
Monika Dąbrowska
Aleksandra Linsztedt


Dzień Papieski

Dzień PapieskiDzień Papieża Jana Pawła II – polskie święto obchodzone co roku 16 października, ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w hołdzie papieżowi-Polakowi Janowi Pawłowi II.
12 października w Zespole Szkół w Cewicach odbył się uroczysty apel z okazji 16. dnia papieskiego pt. „Bądźcie Świadkami Miłosierdzia”. Został on przygotowany pod kierunkiem p. Jolanty Mielewczyk i ks. Daniela Szczepańczyka.
Apel rozpoczęła p. dyrektor Zespołu Szkół -  Barbara Selonke, która serdecznie powitała wszystkich zgromadzonych uczniów i nauczycieli oraz występujących „artystów”. W rolę prezenterów telewizyjnych znakomicie wcielili się gimnazjaliści z kl. 2 i 3-ciej, którzy przeprowadzili szereg wywiadów z dziećmi i młodzieżą oraz przybliżyli kilka wspomnień osób, które na swojej drodze życiowej mieli zaszczyt spotkać Jana Pawła II. Jakże były one ciekawe i refleksyjne, gdyż odnosiły się do naszego wielkiego Polaka.
Apel również ucieleśniły swoim śpiewem grupa wokalna pod kierunkiem p. Doroty Łuneckiej, która zaprezentowała trzy pieśni: „Psalm Mojżeszowy”, „Wieża Modlitwy” i „Barka”.
Apel wszystkim bardzo się spodobał i z tego tytułu został nagrodzony gromkimi brawami. Na koniec apelu p. dyrektor Barbara Selonke podziękowała wszystkim uczniom i nauczycielomza przygotowanie tak wspaniałego apelu i jednocześnie wygłosiła jeden z cytatów Jana Pawła II: „Chciałbym wam powiedzieć, że zawsze lubię patrzeć na wschodzące słońce (…) podczas wschodu słońca coraz wspanialszy staje się świat, domy, mieszkania, a także nasze życie. Wszystko staje się cieplejsze. Bardzo lubię obserwować wschodzące słońce. (…) Każdy człowiek, każde dziecko jest słońcem, które wschodzi. Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta.”


ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

Święto Ziemniaka w przedszkoluW dniu 5. października odbyło się w oddziale przedszkolnym „ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA”. Impreza odbyła się dzięki dofinansowaniu w ramach funduszu Akumulator Społeczny, ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, dzięki wsparciu Urzędu Gminy Cewice oraz Stowarzyszenia EDUQ.
Wśród zaproszonych gości byli Wójt Gminy Cewice Pan Jerzy Pernal, Dyrektor Zespołu Szkół w Cewicach Pani Barbara Selonke oraz Wicedyrektor Pani Aleksandra Klawe. Na nasze obchody przybyli również tłumnie rodzice. Aby sprawić dzieciom radość, panie prowadzące zabawę przebrały się za ziemniaki laughing  Wszyscy z chęcią i ogromną radością brali udział w konkursach i zabawach, których głównym bohaterem był kartofel smile Podczas przerwy każdy mógł spróbować przepysznych potraw przygotowanych z ziemniaków oraz zapoznać się z przepisami na owe wspaniałości.
Na koniec rozdano pamiątkowe dyplomy i nagrody – zarówno dzieciom, jak i zaproszonym gościom smile  Wszyscy zgodnie stwierdzili, że to była wspaniała zabawa!
Bernadeta Stukan, Bożena Bunia, Alicja Wieczorek


Święto Pieczonego Ziemniaka u Żabek

Święto Pieczoneg ZiemniakaZIEMNIACZANE SPOTKANIE W GRUPIE PRZEDSZKOLNEJ „ŻABKI”
Na przełomie września i października, kiedy to nadchodzi czas zbioru ziemniaków, obchodzone jest Święto Pieczonego Ziemniaka. Podczas zajęć edukacyjnych przedszkolaki
z grupy „Żabek” wysłuchały bajkę o ziemniaku, poznały wygląd i specyfikę tej uprawnej rośliny, a następnie wyruszyły z wychowawcą do pobliskiej pizzerii na ziemniaczany poczęstunek. Dzieci już w progu zostały przywitane przez bajkowego kucharza, który zaprosił na kulinarne spotkanie. Przedszkolaki grzecznie się porozsiadały i cierpliwie czekały na jedzonko. Wszystkie dzieci zjadły swoje porcje frytek oraz pieczonych ziemniaczków, a następnie wypiły pyszny soczek. Całemu spotkaniu towarzyszył bardzo dobry nastrój.
Serdecznie dziękujemy Pani Alicji Olak – właścicielce pizzerii za przemiłe przyjęcie i poczęstunek.
Wychowawca Aleksandra Wojciechowska


Święto Ziemniaka - plakat

Święto Ziemniaka


Klub Gimnazjalista Altruista

Od 3.10.2016 r. ogłaszamy kolejną akcję zbiórki pieniędzy na rzecz Afrykańskich dzieci.
Celem naszej akcji jest zapewnienie dzieciom możliwie jak największej ochrony przeciw zabójczym chorobom takim jak np. odra, która dla niedożywionych dzieci może być śmiertelna.
Szczepionki pozwalające na uodpornienie dziecka kosztuje zaledwie 3 zł, a dawka witaminy A niezbędnej dla rozwoju organizmu dziecka kosztuje 80 gr, natomiast dawka soli potrzebna do wyleczenia biegunki tylko 40 gr.
Ciastka będziemy sprzedawać w październiku w poniedziałki, środy i piątki. Wszystkich serdecznie prosimy o pomoc dla chorych niedożywionych dzieci. Zebrane pieniądze wyślemy do Afryki.
Klub Gimnazjalista Altruista
Opiekun p. Jolanta Mielewczyk


Konkurs „Każdy budować może…”

Konkurs jest skierowany do uczniów gimnazjów.
Konkurs składa się z dwóch kategorii:
Kategoria nr 1 – Prezentacja o tematyce budowlanej
Kategoria nr 2 – Wykonanie modelu o tematyce budowlanej
Czas trwania konkursu: 05.10 – 31.10.2016 r.
Zgłaszający się do konkursów powinni wypełnić elektronicznie formularz zgłoszeniowy, podpisać, zeskanować i wysłać go do 10.10.2016 r. na e-mail: sekretariat@pce.lebork.pl

Więcej o konkursie na stronie "Budowlanki"


Dzień Chłopaka

Dzień Chłopaka ;)Samorząd Uczniowski pełną parą rozpoczął swoją działalność. Z okazji Dnia Chłopaka przygotowano szereg niespodzianek. Dziewczyny upiekły babeczki i obdarowały nimi chłopaków, otrzymali oni również zabawne plakietki z oryginalnymi napisami, które własnoręcznie zaprojektowały i wykonały nasze zdolne uczennice. Na przerwach międzylekcyjnych przez szkolny radiowęzeł można było usłyszeć życzenia adresowane do chłopców. Czas umilała też muzyka. W klasach zabawom i tańcom nie było końca… Jeszcze raz wszystkim naszym chłopcom – tym dużym i małym, tym starszym i młodszym życzymy wszystkiego najlepszego kiss


nowe obrazy w galerii

ostatnio dodane

Comenius

archiwumkanał RSS


©2009 stara wersja
©2015 Zespół Szkół w Cewicach
84-312 Cewice
ul. W. Witosa 65
tel/fax 598613248
 •Editorial Team : M. Gembel , L.Łunecki
Photo by M. Wisniewski   Design by Leszek Łunecki  •