Dzień Edukacji Narodowej

DEN Z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej składamy gronu pedagogicznemu i pracownikom oświaty życzenia pomyślności w codziennej, sumiennej i odpowiedzialnej pracy z młodzieżą oraz zdrowia i szczęścia w życiu osobistym.

PIOSENKA DLA NAUCZYCIELA
Kto zawsze ma na twarzy słońce,

I spokojny, miły głos?

Kto odpowiedzi zna tysiące,

Na męczących pytań stos?

Kto urwisowi da cukierka?

I kto zabaw wiele zna?

Tak – to jest nasza pani Nauczycielka

Dla niej piosenka ta!

REF: Nauczyciel dobrze wie,

Jak wesoło uczyć się!

Nauczyciel dobrze wie,

Że nauka to zabawna sprawa!

Nauczyciel dobrze wie

Ile w głowie zmieści się!

Nauczyciel dobrze wie,

Że nauka to jest super sprawa!

 

Kto mnie nauczył liter pierwszych

Bym je w słowa składać mógł?

I kto mi czyta setki wierszy

I bajeczek dzień po dniu?

Kto w każdej chwili zagra w berka?

I na nudę sposób ma

Tak – to jest nasza pani Nauczycielka

Dla niej piosenka ta!

REF: Nauczyciel dobrze wie,

Jak wesoło uczyć się!

Nauczyciel dobrze wie,

Że nauka to zabawna sprawa!

Nauczyciel dobrze wie

Ile w głowie zmieści się!

Nauczyciel dobrze wie,

Że nauka to jest super sprawa! /BIS


W zdrowym ciele zdrowy duch

W zdrowym ciele zdrowy duchW  małej szkole odbył się dzień otwarty dla rodziców pod hasłem "W zdrowym ciele zdrowy duch". W pierwszej części spotkania rodzice z dziećmi wzięli udział w konkurencjach sportowych. Od samego poczatku była ostra rywalizacja między grupą zieloną i niebieską. Po sportowych wyczynach wszyscy udaliśmy się do klas i wspólnie wykonywaliśmy zdrowe i wesołe kanapki. Następnie bawiliśmy sie w rytmach retro. Rodzice przypomnieli sobie z czasów dzieciństwa takie zabawy jak: "Stary niedzwiedź mocno śpi", "Karuzela". Na koniec spotkania liderzy grup musięli odszukać "skarb" ukryty w przedszkolu. "Skarbem" tym okazały się złote medale dla dzieci i słodycze dla rodziców.  Medale i pozostałe zakupy możliwe były dzięki uzyskaniu funduszy z mini-grantu. Choć pogoda nie dopisała to i tak świetnie bawiliśmy się na sali gimnastycznej.
 B. Bunia


Podręczniki szkolne

Podręczniki, które będą obowiązywać w roku szkolnym 2016/17.


Niebezpieczne atrakcje w wakacje

Niebezpieczne atrakcje w wakacje14 czerwca 2016 roku o godz 11:30 w Sali Kolumnowej Sejmu RP odbyła się uroczysta gala finałowa „VI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci- Bezpiecznie na wsi” pod hasłem: „Niebezpieczne atrakcje w wakacje”). Na uroczystość przybyli przedstawiciele organizatorów i patronów medialnych, laureaci wraz z rodzicami  oraz przedstawiciele szkół.
Patronat honorowy nad konkursem sprawuje Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Krzysztof Jurgiel.  Współorganizatorem jest Państwowa Inspekcja Pracy. Na ogłoszony w tym roku konkurs swoje prace plastyczne nadesłało 32.697 uczniów z 2.331 szkół podstawowych z całej Polski.
Świetlica szkolna Zespołu Szkół w Cewicach zgłosiła 36 prac plastycznych w KRUS- ie w Lęborku (etap powiatowy). Uczennica klasy IV SP w Cewicach- Anna Perzan zostałą laureatką ogólnopolskiego konkursu plastycznego. W nagrodę, za pomysłowość i trafne uchwycenie tematyki konkursu, Ania otrzymała dyplom, aparat fotograficzny marki Nikon oraz inne atrakcyjne nagrody rzeczowe. Dodatkową nagrodą było zwiedzanie z przewodnikiem gmachu Sejmu oraz udział w warsztatach edukacyjnych zorganizowanych przez firmę Bayer Crop Science.
Podsumowanie szóstej edycji tego konkursu na etapie wojewódzkim odbyło się 16 czerwca 2016 roku o godz. 10:00 w KRUS- ie w Gdańsku. Anna Perzan otrzymała pierwszą nagrodę w „VI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym…” (etap wojewódzki) i została obdarowana rowerem, Oliwia Mielewczyk (ucz. kl. IV SP) zajęła trzecie miejsce i otrzymała nagrodę w postaci aparatu fotograficznego marki Nikon, a uczennica kl. I SP – Alicja Keller została wyróżniona i otrzymała pięknie ilustrowaną książkę Astrid Lindgren „Dzieci z Bullerbyn”.
Wyjazd Ani, Oliwii oraz Alicji wraz z rodzicami do Warszawy i Gdańska był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Wójta Gminy Cewice p. Jerzy Pernala. Serdecznie gratulujemy zwyciężczyniom i życzymy kolejnych wielkich osiągnięć.

Iwona Nastały, Anna Mielewczyk, Karolina Medwid       


Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

Dyrektor Zespołu Szkół w Cewicach informuje, że zakończenie roku szkolnego 2015/2016 odbędzie się 24.06.2016 roku na hali sportowej w budynku przy ul. W. Witosa 65

  • dla uczniów Publicznego Gimnazjum o godz. 9:00
  • dla uczniów Szkoły Podstawowej o godz. 11:00

Apel podsumowujący konkursy i osiągnięcia

Apel podsumowujący konkursy i osiągnięcia uczniów.Apel podsumowujący konkursy i osiągnięcia uczniów.Apel podsumowujący konkursy i osiągnięcia uczniów.Apel podsumowujący konkursy i osiągnięcia uczniów.


Dzieci w Parku Rekreacyjno- Edukacyjnym

Wycieczka do parku rekreacyjno- edukacyjnego w Sarbsku.3.06.2016r. dzieci z grupy przedszkolnej ,,Biedronki" oraz obie ,,Zerówki" mile spędziły czas w Parku rekreacyjno- edukacyjnym w Sarbsku.Dzieci zobaczyły największe w Polsce fokarium. Weszły na galeon ,,Wodnik" a nieliczni odważyli się wejść na okręt ,,Wrak na wspak", który u niejednego śmiałka wywołał zaburzenie błędnika. Dzieci obejrzały interaktywne widowisko  multimedialne z udziałem zabawnego wieloryba Błękitka. Przeszły obok miniaturowych latarni morskich, naturalnej wielkości zwierząt morskich oraz wolier z ptakami. Świetnie bawiły się na placu zabaw przypominającym łódź podwodną oraz w parku zręcznościowo- linowym.

Bernadeta Stukan


Szafa Sabinki - konkurs plastyczny

Szafa Sabinki - konkurs plastyczny15. czerwca dzieci z „zerówki” otrzymały dyplomy za udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Szafa Sabinki”. Ich prace biorą teraz udział
w plebiscycie wszystkich prac. Głosowanie odbywa się przez Internet, na stronie wydawnictwa KOMLOGO. Nasze prace znajdują się pod adresem:
http://www.komlogo.pl
W zakładce „szukaj” można znaleźć pracę, wpisując imię i nazwisko autora. Plebiscyt trwa do 24.06. Gorąco zachęcamy do głosowania!


Alicja Wieczorek


Spotkanie z panią leśnik

 15 czerwca 2016r. w świetlicy szkolnej odbyła się pogadanka  z pracownikiem Nadleśnictwa Gminy Cewice – p. Anną Józefowicz. Uczestniczyli w niej  młodsi  uczniowie z klas II – III SP i ich wychowawcy. Pani Ania przekazała dzieciom najistotniejsze informacje na temat pracy leśnika oraz zagrożeń występujących w lesie. Pokazała strój wyjściowy leśnika i strój do pracy w lesie. ważne jest odpowiednie nakrycie głowy oraz kamizelka odblaskowa w kolorze żółtym. Pani leśnik opowiedziała o dwóch rodzajach szkodników i sposobach ich zwalczania. Dzieci zaglądały do specjalnego pojemnika, w które łapie się korniki. Zadawały pytania odnośnie zachowań dzikich, leśnych zwierząt. Na zakończenie  p. Ania rozdała dzieciom ekologiczne ołówki i podarowała świetlicy kilka długopisów oraz poradników leśnego wędrowca pt. " Zaproszenie do czystego lasu”.

Iwona Nastały
Anna Mielewczyk


Wycieczka do Swołowa

Wycieczka do SwołowaUczniowie klasy V wraz z kolegami z klasy III i VI  pojechali 9 czerwca 2016r. na wycieczkę krajoznawczą do Swołowa nowoczesnego skansenu -Krainy w kratę.
Muzealnych obiektów w Swołowie jest 15. Nie tworzą one jednak zwartego kompleksu. Znajdują się w trzech punktach wsi i stanowią największy w Polsce zespół mieszkalnych i gospodarskich obiektów o szachulcowej konstrukcji.
W skansenie oryginalne są nie tylko stare gospodarskie budynki, ale i zwierzęta. Muzeum ma stada najprawdziwszych pomorskich gęsi, owiec i kur zielononóżek.  Uczniowie z wielkim zainteresowaniem korzystali z oferty skansenu. Wzięli też udział w zajęciach Pokaż mi, co w garnku masz, czyli  co dawniej jadano na pomorskiej wsi. Ze smakiem zjedli upieczone samodzielnie racuchy oraz ugotowaną przez siebie zupę. Podsumowaniem dnia były przejażdżki konne, które cieszyły się wielkim
zainteresowanie. Pełni wrażeń i w  dobrych humorach wróciliśmy do domów. Bardzo dziękujemy za pomoc naszym opiekunom.


Pokaz doświadczeń fizycznych

Pokaz doświadczeń fizycznych Dnia 21 kwietnia 2016r odbył się pokaz doświadczeń fizycznych dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Wszyscy zainteresowani mieli okazję zobaczyć i samodzielnie wykonać doświadczenie fizyczne:
- wulkan
- zabawa w kolory
- napięcie powierzchniowe
- ciśnienie
- równowaga


DZIEŃ RODZINNY NA SPORTOWO!

DZIEŃ RODZINNY NA SPORTOWO!W dniu 9 czerwca klasa II b wraz z rodzicami wyruszyła na PIKNIK RODZINNY. Nad jeziorem Brody w Krępkowicach powitała nas słoneczna pogoda i mnóstwo atrakcji. Dzieci wraz z rodzicami uczestniczyły w różnych konkurencjach sportowych. Zabawom ruchowym towarzyszył duch rywalizacji i dobrej zabawy. Zwieńczeniem wysiłków było wspólne ognisko i czas spędzony w gronie rodzinnym.


MAŁY NAUKOWIEC

MAŁY NAUKOWIECJedną z metod pracy w naszym przedszkolu jest Pedagogika Zabawy. Zabawa jest dla dziecka bardzo atrakcyjna,  a jednocześnie stanowi główną formę poznawania rzeczywistości poprzez własne doświadczenia. Dzieci lubią zajęcia wymagające nakładu energii, kontaktu w grupie, tworzenia nowych sytuacji.
W roku szkolnym 2015/2016 dzieci z grupy przedszkolnej " Biedronki" raz w miesiącu brały udział w cylku zajęć " Mały naukowiec" prowadzonym  przez p. Katarzynę Skrzyńską – Gołąb.  Ciekawe zajęcia pozwoliły dzieciom  odkrywać  świat poprzez obserwacje, badana i eksperymenty. Przedszkolaki poznawały m.in:  właściwości cieczy, co to znaczy zmiany napięcia powierzchniowego ( tęczowe mleko, kolorowy lód), dziełanie sody i octu ( wulkan, skaczące jajo),  gęstość cieczy (lawa, czy rośliny piją wodę), co to jest krystalizacja ( kryształki soli), wiele uśmiechu dostarczyła dzieciom zabawa sesnoryczna ( Ciecz Nienewtonowska)
  Eksperymenty z dziećmi pozwalają w naturalny sposób pobudzić dzieci do myślenia dlaczego pewne zjawiska mają miejsce, to doskonały sposób na wprowadzenia maluchów w świat nauki.

Katarzyna Skrzyńska- Gołąb


nowe obrazy w galerii

ostatnio dodane

Comenius

archiwumkanał RSS


©2009 stara wersja
©2015 Zespół Szkół w Cewicach
84-312 Cewice
ul. W. Witosa 65
tel/fax 598613248
 •Editorial Team : M. Gembel , L.Łunecki
Photo by M. Wisniewski   Design by Leszek Łunecki  •