Dzień Edukacji Narodowej

DEN Z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej składamy gronu pedagogicznemu i pracownikom oświaty życzenia pomyślności w codziennej, sumiennej i odpowiedzialnej pracy z młodzieżą oraz zdrowia i szczęścia w życiu osobistym.

PIOSENKA DLA NAUCZYCIELA
Kto zawsze ma na twarzy słońce,

I spokojny, miły głos?

Kto odpowiedzi zna tysiące,

Na męczących pytań stos?

Kto urwisowi da cukierka?

I kto zabaw wiele zna?

Tak – to jest nasza pani Nauczycielka

Dla niej piosenka ta!

REF: Nauczyciel dobrze wie,

Jak wesoło uczyć się!

Nauczyciel dobrze wie,

Że nauka to zabawna sprawa!

Nauczyciel dobrze wie

Ile w głowie zmieści się!

Nauczyciel dobrze wie,

Że nauka to jest super sprawa!

 

Kto mnie nauczył liter pierwszych

Bym je w słowa składać mógł?

I kto mi czyta setki wierszy

I bajeczek dzień po dniu?

Kto w każdej chwili zagra w berka?

I na nudę sposób ma

Tak – to jest nasza pani Nauczycielka

Dla niej piosenka ta!

REF: Nauczyciel dobrze wie,

Jak wesoło uczyć się!

Nauczyciel dobrze wie,

Że nauka to zabawna sprawa!

Nauczyciel dobrze wie

Ile w głowie zmieści się!

Nauczyciel dobrze wie,

Że nauka to jest super sprawa! /BIS


Wizyta policjanta w przedszkolu

Wizyta policjanta w przedszkoluW piątek wszystkie dzieci z przedszkola spotkały się z policjantem. Podczas rozmowy dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, jak postąpić w przypadku ataku psa, jak zachować się nad wodą. Po dawce teorii, była też praktyka. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały odblaski, które zastały doczepione do plecaczków i kurtek.
B.Bunia, B. Stukan


Wykopki

WykopkiWykopki to pierwsza wyprawa zerówkowiczów zaplanowana w nowym roku szkolnym. Zapał i zaangażowanie dzieci w pracę zaskoczył zarówno nauczycieli jak i rodziców, a zbieranie ziemniaków okazało się nie tylko pracą, ale też dobrą zabawą i lekcją, która uczyła szacunku do pracy rolnika. Dzieci pięcio i sześcioletnie pozbierały wszystkie ziemniaki przygotowane przez gospodarza. Lekko zmęczeni, lecz bardzo zadowoleni wrócili do przedszkola.

Bożena Bunia
Bernadeta Stukan


Regulamin dowozu uczniów do szkół

Zarządzenie Wójta w sprawie regulaminu dowozu.


Zebranie z rodzicami

Najbliższe zebranie z rodzicami odbędzie się 12.09.2016 o godz. 17.00


Rozpoczęcie roku szkolnego

Rozpoczęcie roku szkolnegoRuszyliśmy! Rok szkolny 2016/17 rozpoczęty. O godz. 9.00 wniesiono sztandar szkoły, odśpiewano hymn narodowy. Pani Dyrektor Barbara Selonke powitała przybyłych gości, nauczycieli i przede wszystkim uczniów. Odczytano przydział obowiązków, wychowawstwa, izby lekcyjne którymi będą opiekować się poszczególne klasy.
Goście, Wójt Gminy Jerzy Pernal i Proboszcz ks. Jerzy Kąkol zabrali głos, życzyli wszystkim spokojnej i owocnej pracy. Nauczyciel historii Ryszard Majko krótko przybliżył nam wydarzenia z 1 września 1939 r.


Dzieci przyjęte do przedszkola

31.08.2016 r. o godzinie 16.00 w Przedszkolu Publicznym w Cewicach („mała szkoła”) odbędzie się zebranie z rodzicami dzieci przyjętych do przedszkola w roku szkolnym 2016/2017.


W zdrowym ciele zdrowy duch

W zdrowym ciele zdrowy duchW  małej szkole odbył się dzień otwarty dla rodziców pod hasłem "W zdrowym ciele zdrowy duch". W pierwszej części spotkania rodzice z dziećmi wzięli udział w konkurencjach sportowych. Od samego poczatku była ostra rywalizacja między grupą zieloną i niebieską.Po sportowych wyczynach wszyscy udaliśmy się do klas i wspólnie wykonywaliśmy zdrowe i wesołe kanapki. Następnie bawiliśmy sie w rytmach retro. Rodzice przypomnieli sobie z czasów dzieciństwa takie zabawy jak: "Stary niedzwiedź mocno śpi", "Karuzela". Na koniec spotkania liderzy grup musięli odszukać "skarb" ukryty w przedszkolu. "Skarbem" tym okazały się złote medale dla dzieci i słodycze dla rodziców.  Medale i pozostałe zakupy możliwe były dzięki uzyskaniu funduszy z mini-grantu. Choć pogoda nie dopisała to i tak świetnie bawiliśmy się na sali gimnastycznej. B. Bunia


Podręczniki szkolne

Podręczniki, które będą obowiązywać w roku szkolnym 2016/17.


Niebezpieczne atrakcje w wakacje

Niebezpieczne atrakcje w wakacje14 czerwca 2016 roku o godz 11:30 w Sali Kolumnowej Sejmu RP odbyła się uroczysta gala finałowa „VI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci- Bezpiecznie na wsi” pod hasłem: „Niebezpieczne atrakcje w wakacje”). Na uroczystość przybyli przedstawiciele organizatorów i patronów medialnych, laureaci wraz z rodzicami  oraz przedstawiciele szkół.
Patronat honorowy nad konkursem sprawuje Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Krzysztof Jurgiel.  Współorganizatorem jest Państwowa Inspekcja Pracy. Na ogłoszony w tym roku konkurs swoje prace plastyczne nadesłało 32.697 uczniów z 2.331 szkół podstawowych z całej Polski.
Świetlica szkolna Zespołu Szkół w Cewicach zgłosiła 36 prac plastycznych w KRUS- ie w Lęborku (etap powiatowy). Uczennica klasy IV SP w Cewicach- Anna Perzan zostałą laureatką ogólnopolskiego konkursu plastycznego. W nagrodę, za pomysłowość i trafne uchwycenie tematyki konkursu, Ania otrzymała dyplom, aparat fotograficzny marki Nikon oraz inne atrakcyjne nagrody rzeczowe. Dodatkową nagrodą było zwiedzanie z przewodnikiem gmachu Sejmu oraz udział w warsztatach edukacyjnych zorganizowanych przez firmę Bayer Crop Science.
Podsumowanie szóstej edycji tego konkursu na etapie wojewódzkim odbyło się 16 czerwca 2016 roku o godz. 10:00 w KRUS- ie w Gdańsku. Anna Perzan otrzymała pierwszą nagrodę w „VI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym…” (etap wojewódzki) i została obdarowana rowerem, Oliwia Mielewczyk (ucz. kl. IV SP) zajęła trzecie miejsce i otrzymała nagrodę w postaci aparatu fotograficznego marki Nikon, a uczennica kl. I SP – Alicja Keller została wyróżniona i otrzymała pięknie ilustrowaną książkę Astrid Lindgren „Dzieci z Bullerbyn”.
Wyjazd Ani, Oliwii oraz Alicji wraz z rodzicami do Warszawy i Gdańska był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Wójta Gminy Cewice p. Jerzy Pernala. Serdecznie gratulujemy zwyciężczyniom i życzymy kolejnych wielkich osiągnięć.

Iwona Nastały, Anna Mielewczyk, Karolina Medwid       


Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

Dyrektor Zespołu Szkół w Cewicach informuje, że zakończenie roku szkolnego 2015/2016 odbędzie się 24.06.2016 roku na hali sportowej w budynku przy ul. W. Witosa 65

  • dla uczniów Publicznego Gimnazjum o godz. 9:00
  • dla uczniów Szkoły Podstawowej o godz. 11:00

Apel podsumowujący konkursy i osiągnięcia

Apel podsumowujący konkursy i osiągnięcia uczniów.Apel podsumowujący konkursy i osiągnięcia uczniów.Apel podsumowujący konkursy i osiągnięcia uczniów.Apel podsumowujący konkursy i osiągnięcia uczniów.


Dzieci w Parku Rekreacyjno- Edukacyjnym

Wycieczka do parku rekreacyjno- edukacyjnego w Sarbsku.3.06.2016r. dzieci z grupy przedszkolnej ,,Biedronki" oraz obie ,,Zerówki" mile spędziły czas w Parku rekreacyjno- edukacyjnym w Sarbsku.Dzieci zobaczyły największe w Polsce fokarium. Weszły na galeon ,,Wodnik" a nieliczni odważyli się wejść na okręt ,,Wrak na wspak", który u niejednego śmiałka wywołał zaburzenie błędnika. Dzieci obejrzały interaktywne widowisko  multimedialne z udziałem zabawnego wieloryba Błękitka. Przeszły obok miniaturowych latarni morskich, naturalnej wielkości zwierząt morskich oraz wolier z ptakami. Świetnie bawiły się na placu zabaw przypominającym łódź podwodną oraz w parku zręcznościowo- linowym.

Bernadeta Stukan


nowe obrazy w galerii

ostatnio dodane

Comenius

archiwumkanał RSS


©2009 stara wersja
©2015 Zespół Szkół w Cewicach
84-312 Cewice
ul. W. Witosa 65
tel/fax 598613248
 •Editorial Team : M. Gembel , L.Łunecki
Photo by M. Wisniewski   Design by Leszek Łunecki  •